Zachwycajmy Wojtyłą

Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Pedagodzy-Poloniści, Nauczyciele, którym bliska jest twórczość Karola Wojtyły - Jana Pawła II!
To wyjątkowa okazja !

Scena Papieska Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza pedagogów-polonistów do udziały w konferencji naukowo-metodycznej
poświęconej twórczości literackiej Karola Wojtyły – Jana Pawła II oraz jej obecności w szkole. Partnerem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Polonistów.

Konferencja odbędzie się 21 października 2017 r. początek godz. 9.30 (zakończenie ok. godz. 14.30)
w Sali Konferencyjnej (I piętro) Domu Duszpasterskiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – Kraków-Łagiewniki (ul. Siostry Faustyny 3).

W programie: wykłady znawców tematu oraz warsztaty metodyczne.

Udział w konferencji jest nieodpłatny!

Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie. Należy wypełnić „Kartę zgłoszenia” oraz przesłać jej skan na adres: dominika.jamrozy@idmjp2.pl

Kartę można również przesłać do nas faxem: 12 619 87 87

Liczy się kolejność zgłoszeń ! Ilość miejsc ograniczona!

Obecni na konferencji otrzymają pamiątkowe dyplomy potwierdzające uczestnictwo w wydarzeniu.

PROGRAM* KONFERENCJI:

WYKŁADY

9.30 - 10.15 – prof. Zofia Zarębianka „Przekaz treści mistycznych w utworach literackich Karola Wojtyły”
10.30 – 11.15 - dr Stanisław Dziedzic „Teatrał i poeta. Nad Sonetami Karola Wojtyły”
11.30 – 12.15 - dr Marta Burghardt „Twórczość literacka Karola Wojtyły z perspektywy tłumacza”szkol

krótka przerwa kawowa

WARSZTATY

12. 30 - 13.30 - dr Agnieszka Kania „Jak wraz z uczniami Przekroczyć próg nadziei Jana Pawła II? Sugestie dydaktyczne”
13.30 - 14.30 – mgr Sylwia Rembisz - Matoga „Opisać nieopisywalne – poezja myśli

Więcej o prelegentach:

Organizator: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie – „Scena Papieska”

Partner: Stowarzyszenie Polonistów