Wiek niepodległości - pamiętamy, działamy!

W związku z przypadającymi w 2018 roku obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę podejmujemy działania upamiętniające to doniosłe wydarzenie.
Inauguracja działań „ Wiek niepodległej” rozpoczęła się na uroczystym apelu z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystość uświetnił występ naszych uczniów z zespołu Pieśni i Tańca „ Mietniowiacy”. Rozpoczęliśmy comiesięczne 11 minutowe czuwanie, każdego 11 dnia miesiąca o godzinie 11.11. Wydarzeniu towarzyszy zapalenie znicza pamięci walczącym o niepodległość, zagranie apelu i odśpiewanie hymnu.

„Czekając na Niepodległą” to także wielkie odliczanie i kalendarz niepodległości. W ramach naszych działań przewidzieliśmy konkursy dla uczniów, projekty edukacyjne, przygotowanie wystaw tematycznych oraz udział w wycieczkach historycznych i akcjach charytatywnych.