Pomagamy

W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. s. Emilii Podoskiej w Grajowie z Oddziałami Gimnazjalnymi w Dobranowicach wzięła udział w działaniach charytatywnych w związku z ogłoszonym przez papieża Franciszka Dniem Ubogich przypadającym na 19 listopada, który przerodził się w Tydzień Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej.
Pomagając najbardziej potrzebującym nawiązaliśmy współpracę z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, Szkołą Podstawową im. Anny Iskry w Mietniowie oraz Sklepem Wielobranżowym Państwa Dzięgiel w Mietniowie. Wspólnymi siłami zebraliśmy 14 kartonów żywności, którą przekazaliśmy do Noclegowni i Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Krakowie – Nowej Hucie.
„To ogromna pomoc dla wszystkich korzystających z naszego wsparcia. Serdecznie za wszystko dziękujemy” – powiedziała kierownik tej placówki pani Urszula Chojecka w trakcie uroczystego koncertu zorganizowanego w szkole muzycznej, podsumowującego nasze wspólne działania.
Występy profesjonalnych muzyków zrobiły na nas ogromne wrażenie, to miło być częścią tak wspaniałej grupy działającej dla dobra innych. Jako współorganizatorzy dołączamy się do podziękowań za ofiarność i zaangażowanie uczniów, rodziców, nauczycieli  i wszystkich wspierających nas w pomocy potrzebującym. Dziękujemy!